Napisz do nas: kontakt@digim.pl  lub zadzwoń: 502 081 011

MINIKOPARKI 1,0 – 6,0 t

MINIKOPARKI W PRZEDZIALE WAGOWYM 1,0 – 6,0 t


Jeśli chcecie Państwo ułatwić sobie pracę na ciasnych placach budowy maszyny Takeuchi są doskonałym wyborem. Właśnie w takich warunkach nasze koparki sprawdzają się najlepiej. To czyni je nieocenionymi „pomocnikami” w ogrodnictwie, przy kształtowaniu krajobrazu oraz przy pracach budowlanych w mieście.


MINIKOPARKI – KOMPAKTOWE MASZYNY O WYSOKIEJ WYDAJNOŚCI

Minikoparki Takeuchi cechuje niezwykła ergonomia i zwrotność oraz wysoka wydajność, dzięki czemu radzą sobie dobrze tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca do pracy, a przestrzeń jest ograniczona. Szeroki wybór osprzętu zwiększa możliwości maszynTakeuchi i sprawia, że mogą być wykorzystywane do wielu różnych zadań. Najmniejsza koparka Takeuchi TB 210 R ze względu na swoją niewielką szerokość 750 mm z łatwością przejeżdża przez wąskie przejścia, korytarze i drzwi. Niewielkie rozmiary i niska waga koparek, umożliwiają ich łatwy transport i załadunek. Dodatkowym atutem koparki TB 225 jest możliwość jej transportu na przyczepie DMC 3 tony.

Poznajcie nasze kompaktowe maszyny budowlane – i odkryjcie niesamowitą moc oraz wiele możliwych zastosowań tych inteligentnie zaprojektowanych maszyn budowlanych.

MINIKOPARKI – EKONOMICZNE SILNIKI DIESELA MAKSYMALNEJ MOCY

Nowoczesny 3-cylindrowy silnik diesla naszego najmniejszego modelu TB 210 R osiąga moc 11,0 kW (15,6 KM), przy minimalnym zużyciu paliwa i niewielkich wartościach emisji spalin. Operatorzy cenią sobie niski poziom hałasu i wibracji tej maszyny. Nieco większy model TB 240 napędzany jest bardzo wydajnym i ekonomicznym silnikiem diesela o mocy 26,0 kW (36 KM) i jest dostępny z filtrem cząstek stałych. Wysoka wydajność pracy silnika, dzięki selekcyjnemu trybowi mocy powoduje, że koparka od razu dysponuje maksymalną mocą wyjściową. Praca w trybie ECO z automatyczną redukcją obrotów, charakteryzuje się ekonomiką eksploatacji, małym zużyciem paliwa i niskim poziomem hałasu.Dzięki wydechowi skierowanemu ku górze, spaliny nie zabrudzają fasad budynków i nie niszczą żywopłotów i zieleni. Ponadto, osoby znajdujące się w pobliżu maszyny nie są bezpośrednio narażone na kontakt ze spalinami.

MINIKOPARKI Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM – PODWÓJNIE WIĘKSZA MOC

Jeśli moc i ochrona środowiska są dla Państwa równie ważne, to minikoparki Takeuchi z napędem Diesel-elektrycznym (hybryda) są najlepszym wyborem. Dzięki nim nie trzeba już wykonywać żmudnych prac ręcznie, aby uniknąć emisji spalin, nawet podczas rozbiórki wewnątrz zamkniętych budynków i podczas gruntownych remontów. Minikoparka hybrydowa TB 216 o napędzie Diesel i elektrycznym, idealnie nadaje się do efektywnych prac zewnętrznych i wewnętrznych. Oferuje dwukrotnie większą wydajność, a jednocześnie jest łatwa w obsłudze. Po raz pierwszy obsługa tego modelu jest identyczna w trybie elektrycznym i spalinowym. Obroty obydwu silników są sterowane przez tę samą dźwignię gazu. Dodatkowe prace serwisowe nie są wymagane, ponieważ napęd elektryczny jest bezobsługowy. W trybie elektrycznym koparka oferuje przy 10,6 kW (14,4 KM) taką samą wydajność jak w napędzie spalinowym. Co więcej, koparka ta gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i zapewnia niezwykle przyjemne miejsce pracy: bez emisji spalin, ze zredukowanym poziomem hałasu i wysokim komfortem!

MINIKOPARKI – BOGATE WYPOSAŻENIE

Bogate wyposażenie i komfort pracy są standardem we wszystkich modelach Takeuchi, również w małych minikoparkach. W TB 210 R zastosowaliśmy szereg pomysłów, które ułatwią Państwu efektywną pracę. Seryjny dodatkowy obwód hydrauliczny jest dobrze chroniony w wysięgniku, a na ramieniu znajduje się reflektor roboczy. W celu optymalnej ochrony przed uszkodzeniami, siłownik wysięgnika został położony od góry, a przewody hydrauliczne zostały położone wewnątrz ramienia. Obwód dodatkowy o podwójnej funkcji – szczególnie w przypadku osprzętu rewersyjnego – sprawia, że praca jest bardziej efektywna. Dodatkowo na życzenie TB 210 R może być wyposażona w mechaniczne szybkozłącze MS01.

MINIKOPARKI – MAKSYMALNE BEZPIECZEŃSTWO I WYDAJNOŚĆ

Lemiesz naszych koparek wykonany jest ze stali odpornej na skręcanie dzięki temu gwarantuje wysoką stabilność i doskonałe zachowanie podczas wyrównywania terenu. Inne zabezpieczenia to owalne zaczepy na lemieszu oraz solidne zabezpieczenie siłowników, które zapobiega uszkodzeniom powodowanym przez spadający materiał. Dwuczęściowe przewody do lemiesza umożliwiają szybką wymianę przewodów w przypadku uszkodzenia, zapewniając tym samym sprawną i szybką obsługę.

MINIKOPARKI – DOSKONAŁA JAKOŚĆ UKŁADU JEZDNEGO

Jakość podwozia daje Państwu kolejne korzyści: gumowe gąsienice typu Short-Pitch i trzykołnierzowe rolki podwozia zapewniające szczególnie niski poziom wibracji podczas jazdy. Prace niwelacyjne można wykonać szybciej i efektywniej, dzięki automatycznej regulacji stopni prędkości uwarunkowanej od obciążenia. Wysokiej jakości i mocnej trwałości wykonania komponenty napędowe oraz niskie wymagania w zakresie napraw i konserwacji zapewniają długą żywotność i znikome koszty eksploatacji. Minikoparki Takeuchi są również bardziej wszechstronne od innych, uniwersalne podwozia pozwalają na stosowanie różnych typów gąsienic, bez konieczności skomplikowanych przeróbek.

MINIKOPARKI – ŁATWA I SZYBKA KONSERWACJA BEZ DŁUGICH PRZESTOJÓW

Nasz serwis jest do Państwa usług. Dobrze przemyślana konstrukcja wszystkich modeli, ułatwia konserwację, dzięki optymalnemu dostępowi przez trzy uchylne klapy serwisowe. Wlew do zbiornika paliwa jest również łatwo dostępny, więc tankowanie z kanistrów nie stanowi żadnego problemu. Załadunek za pomocą dźwigu, dzięki trzem punktom podnoszenia na wysięgniku i lemieszu jest szybki i bezpieczny.

MINIKOPARKI – TAKEUCHI FLEET MANAGEMENT (TFM)

Czy chcecie Państwo mieć pod kontrolą swoje minikoparki przez cały czas – czy to z komputera w biurze, czy mobilnie? Nie ma problemu. Od modelu TB 240 system Takeuchi Fleet Management (TFM) jest w standardzie wyposażenia. Dzięki TFM w łatwy sposób można sprawdzić zdalnie za pomocą komputera, tabletu lub smartfona, gdzie znajdują się Państwa maszyny oraz pobrać aktualne dane dotyczące ich parametrów wydajności i okresów przeglądów. Dzięki temu są Państwo lepiej chronieni przed nadużyciami i kradzieżą oraz mogą Państwo optymalnie zaplanować logistykę i serwis. Również nasze pozostałe modele minikoparek mogą zostać doposażone w TFM!

MINIKOPARKI – SOLIDNE WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Opcjonalny system szybkosprzęgający TAKLOCK, przyśpiesza pracę na budowie, ponieważ umożliwia sprawne przepięcie przewodów hydraulicznych. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas przy montażu osprzętu hydraulicznego. Szybkozłącze hydrauliczne do szybkiej wymiany narzędzi, jak w modelu TB 240, łyżka łopatowa lub narzędzia Symlock i LC ułatwiają i przyspieszają pracę.

MINIKOPARKI – NAJWYŻSZA JAKOŚĆ TAKEUCHI

Również w przypadku naszych najmniejszych modeli, wymagania stawiane przez operatorów koparek znajdują się w centrum naszej uwagi. W ten sposób produkujemy maszyny stwarzające najlepsze warunki do codziennej pracy. Konstrukcja Takeuchi zapewnia maksymalną trwałość i ekonomiczność pracy.

Podsumowując, kompaktowe minikoparki Takeuchi to niezwykle solidne maszyny, które tworzą profesjonalną flotę maszyn niezbędnych na każdej budowie.