Napisz do nas: kontakt@digim.pl  lub zadzwoń: 502 081 011

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM 3,8 – 9,0 t


Szczególnie na ciasnych i wąskich placach budowy, koparki TAKEUCHI z zerowym obrotem gotowe są do akcji. Mały promień obrotu, rozwiązanie hydraulicznie przesuwanego wysięgnika sprawiają, że nasze koparki idealnie rozwiązują takie problemy.


KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM – PUNKT ZWROTNY NA PLACU BUDOWY

Promieniem obrotu określa się obrót nadwozia o 360°. W koparkach z zerowym obrotem podczas obrotu nadwozie nie wystaje poza gąsienice. Im mniejsze nadwozie tym bardziej zwinna jest koparka i tym efektywniej może być używana na placu budowy. Nasza najbardziej kompaktowa i innowacyjna koparka TB 138 FR z promieniem obrotu o średnicy zaledwie 2310 mm jest idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy przestrzeń na której pracuje jest ograniczona. Ze względu na dużą zwrotność, przesunięcie wysięgnika i małe wymiary obrotowe, szczególnie nadaje się ona do zastosowania w bardzo wąskich miejscach. Możliwości stosowania różnorakiego osprzętu pozwala na bardzo zmienną pracę. Hydrauliczne szybkozłącze ułatwia szybką wymianę narzędzi takich jak: łyżki, młot wyburzeniowy, zagęszczarki hydrauliczne, chwytaki obrotowe, wiertnice i innych. Idealnym uzupełnieniem jest system szybkosprzęgający TAKLOCK, który umożliwia łatwe podpięcie instalacji hydraulicznej wymienionego osprzętu. Ruchoma głowica Powertilt pozwala na uchył zamontowanego osprzętu o 180°. Rozwiązanie to powoduje, że oszczędzamy podczas pracy licznych, zbędnych ruchów jezdnych maszyny. A w ciasnych przestrzeniach ma to kapitalne znaczenie! Tak więc wybór koparki TAKEUCHI w wersji z zerowym obrotem oraz z takim wyposażeniem nasuwa się sam!

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM – NAJLEPSZE MOŻLIWE ROZWIĄZANIE ZE WSZYSTKICH!

Tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona, łatwo jest wpakować się w kłopoty pracując koparką z mocno wystającym tyłem, ponieważ istnieje duże niebezpieczeństwo „zachaczenia” i otarcia korpusu. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary, koparka z zerowym obrotem jest tutaj idealnym wyborem. W przeciwieństwie do konwencjonalnej koparki, koparka z zerowym obrotem ma zupełnie inną konstrukcję, posiada przesunięty bocznie wysięgnik i przeciwwagę osadzoną dolnej części maszyny. Konstrukcja taka pozwala na zachowanie bardzo dużej stabilności, idealnie nadaje się do wykopów bocznych oraz zapewnia doskonałą widoczność w pełnym zakresie obrotu.

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM – MOCNY SILNIK O CZYSTEJ MOCY

Również w kwestii silników, ekonomika jest priorytetem inżynierów Takeuchi. Wydajne koparki z zerowym obrotem charakteryzują się optymalną mocą i wydajnością i są jednocześnie przyjazne dla środowiska. Na przykład TB 153 FR posiada mocny silnik Diesla o mocy 28,9 kW, który łączy w sobie wysoką wydajność z niskim zużyciem paliwa. Skierowany ku górze wydech odprowadza spaliny, zapobiegając w ten sposób uszkodzeniom fasad budynków i czy okopceniem żywopłotów. Ponadto, osoby znajdujące się w pobliżu maszyny nie są bezpośrednio narażone na kontakt ze spalinami. Aby utrzymać odpowiednią temperaturę silnika w upalne dni, w koparce TB 153 FR z zerowym obrotem zamontowano duże chłodnice oleju i wody zapewniające optymalne chłodzenie.

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM – DOSKONALE ZAPROJEKTOWANE DO EFEKTYWNEJ PRACY

Koparka TAKEUCHI z zerowym obrotem jest dosłownie „przedłużeniem” Waszej ręki. Wysięgnik z hydraulicznym mechanizmem przegubowym w nadwoziu oferuje maksymalną elastyczność. Szczególnie przy wykopach bocznych potrzebna jest najwyższa możliwa siła podnoszenia i stabilność. Nasze maszyny z zerowym obrotem osiągają tę stabilność, ponieważ ich środek ciężkości jest umiejscowiony bardzo nisko. Wszystkie koparki z zerowym obrotem są szczególnie wszechstronne dzięki opcji głowicy uchylnej Powertilt.

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM – TRZEBA ZNAĆ SIĘ NA RZECZY

Opcjonalny system szybkosprzęgający TAKLOCK, dzięki sprawnemu przepięciu przewodów hydraulicznych, przyśpiesza pracę. Pozwala on zaoszczędzić cenny czas przy montażu osprzętu hydraulicznego. Łyżka „łopatowa” jest idealnym uzupełnieniem asortymentu łyżek. Dwa sterowane obwody dodatkowe, doprowadzone aż do ramienia łyżki TB 153 FR, zapewniają szczególnie łatwą obsługę. Efektywne wykorzystanie chwytaków wielofunkcyjnych i sortujących zagwarantowane jest dzięki indywidualnemu, proporcjonalnemu sterowaniu dodatkowymi obwodami hydraulicznymi 1 i 2. Oznacza to, że nie ma już konieczności przełączania funkcji otwierania / zamykania między obrotem prawo / lewo. Sterowanie jest niezwykle płynne. Dla dodatkowego obwodu 1 dostępny jest przepływ maks. 58,3 l/min.

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM – BEZPIECZEŃSTWO TO PRIORYTET!

W codziennych operacjach podnoszenia ładunków naszym nowoczesnym maszynom budowlanym stawiane są wysokie wymagania bezpieczeństwa. Dlatego też w wyposażeniu standardowym postawiliśmy na bezpieczeństwo. Koparki wyposażono w zabezpieczenie przed przerwaniem przewodów hydraulicznych oraz w zawory odcinające na siłowniku wysięgnika i ramienia. Koparka może zostać opcjonalnie doposażona w hak ładunkowy i za tym również w alarm przeciążenia.

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM – ROBIĄ RÓŻNICĘ

Wzmocnione, szerokie podwozie, solidne napędy w znacznym stopniu przyczyniają się do podniesienia stabilności koparek serii FR, zarówno TB 138 FR jak i innych naszych modeli. Przekonujące są również inne zalety: długa żywotność dzięki dopracowanym elementom podwozia, takim jak trzykołnierzowe rolki prowadzące czy gumowe gąsienice typu Short-Pitch. Ponadto, ogólne koszty dotyczące konserwacji i serwisu są bardzo niskie. A ewentualna przebudowa podwozia z gąsienic gumowych na stalowo lub stlowo-gumowe Gio-Grip może zostać przeprowadzona bez czasochłonnej przebudowy całego podwozia.

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM PRZETESTOWANE DO DŁUGIEGO, WYMAGAJĄCEGO UŻYTKOWANIA

Sztywna konstrukcja lemiesz o wysokiej odporności na skręcanie jest szczególnie ważna przy podnoszeniu ładunków o znacznym ciężarze. TB 138 FR oferuje Państwu teraz jeszcze więcej w tym zakresie. Przedłużony, dwuściankowy lemiesz o specjalnym kształcie – połączony z maszyną za pomocą ramy o zamkniętym profilu skrzyniowym – zwiększa stabilność i bezpieczeństwo pracy. Krawędź tnąca lemiesza pomaga w profilowaniu terenu. Masywne zabezpieczenie hydraulicznego siłownika lemiesza zapewnia bezpieczne użytkowanie tego elementu maszyn Takeuchi.

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM – TAKEUCHI FLEET MANAGEMENT (TFM)

Czy to z komputera w biurze, czy z telefonu mobilnie? Nie ma problemu. Takeuchi Fleet Management (TFM) jest standardem we wszystkich modelach maszyn Takeuchi. Dzięki TFM w łatwy sposób można sprawdzić zdalnie za pomocą komputera, tabletu lub smartfona, gdzie znajdują się Państwa maszyny oraz pobrać aktualne dane dotyczące ich bieżących parametrów pracy, wydajności i okresów przeglądów. Dzięki temu są Państwo lepiej chronieni przed nadużyciami i kradzieżą oraz mogą Państwo optymalnie zaplanować logistykę i serwis. Również nasze starsze modele Takeuchi mogą bezproblemowo zostać doposażone w TFM.

KOPARKI Z ZEROWYM OBROTEM – NAJWYŻSZA JAKOŚĆ TAKEUCHI

Operatorzy naszych koparek na pierwszy rzut oka rozpoznają różnice. Marka Takeuchi to wiodący na rynku światowym producent kompaktowych maszyn budowlanych. Wszystkie nasze modele maszyn oferują ogromną wydajność, trwałość , niezawodność. Są ekologiczne i przyjazne dla użytkownika. Są to zalety które procentują na co dzień podczas wykonywania pracy ale również dają efekt w długiej perspektywie użytkowania. Nasze maszyny to inwestycja nie zwykły zakup! Aby tak było, uwzględniamy wymagania, uwagi i doświadczenie naszych klientów. Tworzymy w ten sposób najlepsze warunki do codziennej pracy! Taki jest cel naszego wspólnego rozwoju!
Koparki z zerowym obrotem od Takeuchi są idealnym wyborem dla wszystkich placów budowy!